חברת מטרו קו מקדמת את מוניות השירות בישראל

תאריך הפצה: מרץ, 2020
תנאי השימוש מנוסחים לעיתים בלשון זכר או בלשון נקבה אך פונים לגברים ונשים כאחד.

1. מבוא וזכאות
אנא קרא/י את תנאי השימוש (להלן: “תנאי השימוש”) היטב טרם השימוש בשירות.

תנאי שימוש אלו כוללים את “מדיניות הפרטיות” המהווה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממסמך זה. חלק מן ההערות מודגשות לשם נוחות בלבד ואין להן כל השפעה משפטית או חוזית.
הסכם זה הוא חוזה מחייב מבחינה משפטית. הוא עשוי להשתנות כאשר הפעילות העסקית שלנו תשתנה, ואתה מסכים שתעיין בו ובכל עדכון באופן קבוע. המשך השימוש שלך בשירות פירושו שאתה מקבל כל שינוי.
הסכם מחייב. תנאים אלה מהווים הסכם מחייב בינך לבין מטרו קו (להלן “החברה”). “את/ה” ו”משתמשים” יהיו כל המשתמשים בשירות. אתה מקבל את התנאים האלה בכל פעם שאתה ניגש לשירות. אם אינך מקבל תנאים אלה, אין להשתמש          בשירות.
תיקונים למונחים. אנו עשויים לשנות תנאים אלה בכל עת על ידי פרסום גרסה מעודכנת. הנך נושא באחריות להתעדכן בתנאי השימוש העדכניים מעת לעת. המשך השימוש שלך בשירות לאחר שינוי בתנאים אלה מהווה קבלה מחייבת של תנאים אלה.
2. השירות
ההגדרה “השירות” פירושה כל אתר, יישום נייד או שירות אינטרנט או שירות הסעה בתחבורה ציבורית ו / או שיתופית אשר בשליטתה של מטרו קו ו / או חברות בנות מטעמה, בין אם באופן חלקי ובין אם לאו, בקשר עם הפלטפורמה המקוונת ו / או שירותי התחבורה המסופקים באמצעות החברה.

השירות מוצע כעת בהתאם לזכייתה של הקבוצה במכרז רשמי של משרד התחבורה שמספרו 01/2019 במסגרתו תספק החברה תחבורה המבוססת מוניות שירות ב- 6 קווים בערים חולון, בת ים, תל אביב, זאת במשך 7 ימים בשבוע.
אם יש לך המלצות לגבי שעות נוספות ו / או תחומי שירות, אנא פנה אלינו בכתובת support@shaha.co.il

3. זכאות להשתמש בשירות

ילדים: השירות פונה לאנשים בכל גיל, אך מתחת לגיל 5 נדרש ליווי מבוגר. בנוסף, השימוש בשירות מחייב כי אמצעי התשלום יימצא בחזקת הנוסע לצורך הוכחת תשלום וזהות, זאת עד לתום הנסיעה. כמו כן השימוש בשירות מחייב קריאה או האזנה להנחיות כדוגמת מועד ההגעה ו / או יכולת התנהלות עצמאית בתנאי חירום ו / או יכולת הפעלת שיקול דעת.

כל נוסע מחויב בתשלום ו / או תיקוף כרטיס הרב קו, למעט ילדים עד גיל 5.

לפיכך בעת השימוש בשירות הנך מצהיר כי אין לך כל טענה באשר לפגיעה בחוויית השירות, או לכל נזק שעשוי להיגרם לך בשל גילך הצעיר ו / או בשל היעדרן של כישורים אלו.

אף אחד מתחת לגיל 18 אינו רשאי להירשם לשירות ללא הסכמת הורה או אפוטרופוס. אם אתה מתחת לגיל 18, על ידי הרשמה לשירות והשימוש בו, אתה מתחייב ומצהיר כי יש לך הסכמה לעשות זאת מהורה או מאפוטרופוס. אם אתה הורה או אפוטרופוס של קטין שנרשם לשירות או השתמש בו ללא הסכמתך, צור איתנו קשר בכתובת support@shasha.co.il

4. חשבון משתמש (להלן: “החשבון”)
בעת שימוש באפליקציית הנסיעה, הנך אחראי על אישורי הכניסה שלך ושמירה על אמינות ודיוק המידע הנמסר באמצעותך, ולכל פעילות הנובעת משימוש באישורי הכניסה שלך בשירות.

אתה מצהיר ומתחייב כי המידע שתספק לחברה בעת השימוש בשירות ובכל עת אחרת יהיה נכון, מדויק, עדכני ומלא.

אישורי הכניסה שלך. כדי להשתמש בשירות, ייתכן שיהיה עליך להתחבר באמצעות שם משתמש, סיסמה ומספר טלפון נייד. החשבון שלך הוא אישי עבורך, ואתה לא יכול לשתף את פרטי החשבון שלך עם צד שלישי כלשהו, או לאפשר גישה אליו. מאחר שתהיה אחראי לכל הפעילות המתרחשת תחת אישורי הגישה שלך, אתה מסכים להשתמש באמצעים סבירים כדי למנוע גישה לא מורשית לשירות או לשימוש בו, כדי לשמור על סודיות שם המשתמש והסיסמה שלך וכל מכשיר שבו אתה משתמש כדי לגשת לשירות באמצעות פרטיך.

הנך מסכים להודיע לנו מיד על כל הפרה בסודיות של פרטי המשתמש שלך. אם יש לך חשש כי פרטי החשבון שלך נפגעו או שלחשבונך ניגש צד שלישי, אנו ממליצים להודיע על כך מיידית לחברה באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת support@shasha.co.il. אתה תהיה האחראי הבלעדי להפסדים שנגרמו לחברה ולאחרים עקב שימוש בלתי מורשה בחשבונך.

5. תשלומים וחיובים

בשירות ניתן לחייב או לשלם ו / או לתקף במגוון דרכים:

 • חוזה ערך צבור הטעון ברב קו.
 • תשלום בכרטיס אשראי במונית עצמה.
 • מזומן בתשלום ישירות לנהג.
 • חוזה תקופתי או הסכם אחר בתוקף המוגדר בכרטיס הרב קו.

  במידה והנכם משלמים בעבור יותר מנוסע אחד, ייתכן ותידרשו לתשלום באמצעי שונה.
  זכאות להנחה.
  • ילדים עד גיל 5 – ללא תשלום בלווי מבוגר.
  • תלמידים ונוער עד גיל 18 או סוף י”ב ב- 50% ברכישת כרטיס נוער, במקרה שהנהג דורש יש להציג תעודת זהות או כרטיס תלמיד.
  • אזרחים ותיקים – 50% עם הצגת ת.ז.
  • זכאי הביטוח הלאומי – 33% עם הצגת תעודת זכאות.
  • עיוור – ללא תשלום בנסיעות עירוניות, עיוור ומלווה 50% הנחה בנסיעות בינעירוניות
  הנחות נוספות בהתאם להנחיות משרד התחבורה, כפי שתתעדכנה מעת לעת.

6. מדיניות ביטול.

בעת העלייה למונית הנך נדרש לשלם או לתקף את כרטיס הרכב קו שברשותך. לא ניתן לקבל החזר כספי או זיכוי מהנהג.

אם הנכם סבורים כי עליכם לקבל זיכוי חלקי / מלא בגין הנסיעה, אתם מוזמנים לפנות לשירות הלקוחות שלנו בכתובת support@shasha.co.il או באמצעות הטופס המקוון באתר האינטרנט שלנו.

יש לפרט את אמצעי התשלום, מועד הנסיעה, קו וכיוון הנסיעה, סיבת הזיכוי והסכום.

ניקיון / תשלום נזק. אם פנים / חוץ רכב השירות יימצא פגום או מלוכלך כתוצאה של וונדליזם או רשלנות כגון טריקה אגרסיבית של דלתות, הקאות, או כל נזק אחר שנגרם על ידך, אנו עשויים לדרוש חיוב נוסף בגין התיקון ו / או הניקוי.

7. קבוצת נוסעים

אנו לא מחויבים להסיע קבוצת נוסעים ברכב אחד ובכל מקרה לכל נוסע נדרש מושב פנוי.
ייתכן שבמידה ותהיו מעוניינים לנסוע עם אורחים נוספים באותה נסיעה, תידרשו לעשות שימוש באמצעי תחבורה אחר.

ייתכן שהחברה תיצור עמכם קשר בדוא”ל, בהודעת טקסט או בהודעה לגבי השירות. ברישום לשירות המקוון, הנך מסכים לקבל מאיתנו דוא”ל בכתובת הדוא”ל שסיפקת לנו למטרות הקשורות לשירות הלקוחות.

הודעות אלקטרוניות. בשימוש המקוון בשירות או בהעברת מידע אישי אלינו, אתה מסכים שנוכל ליצור איתך קשר באופן אלקטרוני בנושאי אבטחה, פרטיות ונושאים ניהוליים הנוגעים לשימוש שלך בשירות.

הודעות טקסט. SMS אנו רשאים לשלוח לך הודעת טקסט SMS למספר הטלפון שתספק בעת הרישום לשירות המקוון. שים לב שעשויים לחול עליך חיובים בגין הודעות טקסט ותעבורת נתונים, כפי שנקבעו על ידי הספק הסלולארי שלך. על ידי ההרשמה לשירות, אתה מסכים לקבל הודעות טקסט אלה.

8. בעלות על התוכן והשימוש בו

מטרו קו בע"מ הינה המחזיקה הבלעדית ובעלת הזכויות המלאות על כל התוכן שאנו מציעים באמצעות השירות, אך תוכל להשתמש בו תוך כדי שימוש בשירות. אינך יכול להשתמש בלוגו שלנו ללא אישור בכתב.

המונח “תוכן” או “תכנים”, כפי שנעשה בהם שימוש כללי בתנאים אלה, פירושו כל טקסט, גרפיקה, תמונות, מוסיקה, תוכנה (למעט השירות), אודיו, וידאו, מידע או חומרים אחרים. התוכן של השירות כולל: עיצובים, טקסט, גרפיקה, תמונות, וידאו, מידע, לוגו, סמלי לחצנים, תוכנות, קובצי שמע, קוד מחשב ותוכן אחר (ביחד, “תוכן באמצעות”).

כל התכנים (בחלקם או כולם) של כל התוכן של קבוצת שאשא הם רכושם של החברה או של מעניקי הרישיונות שלה ומוגנים תחת חוקי זכויות יוצרים, סימני מסחר וחוקים אחרים.

רישיון שימוש. אנו מאשרים לך, בכפוף לתנאים אלה, לגשת לשירות ולהשתמש בו ובתוכן של מטרו קו בכדי לבצע הזמנות בלבד. כל שימוש אחר אסור במפורש. רישיון זה ניתן לביטול בכל עת ללא הודעה וללא סיבה. שימוש בלתי מורשה בתוכן של החברה עלול להפר תקנות זכויות יוצרים, סימני מסחר ותקנות רלוונטיות, והוא אסור בהחלט. עליך לשמור על כל זכויות היוצרים, הסימנים המסחריים, סימני השירות והודעות קנייניות אחרות הכלולות בתוכן של החברה.

סימני מסחר. הלוגו של החברה וסמלים אחרים ו/ או שמות מוצרים ושירות, עשויים להיות סימנים מסחריים של מטרו קו בע"מ. הנך מסכים שלא להשתמש בהם ללא הסכמתנו מראש ובכתב.

9. זכויות קניין רוחני ורישיון השימוש שלך

 • הפרת זכויות יוצרים באמצעות פלטפורמה של מטרו קו:

חברת מטרו קו לא תישא באחריות לגבי כל פרסום שלא באמצעותה, ו / או פגיעה בזכויות יוצרים ו / או זכויות פטנטים או סימני מסחר שנעשו על ידי צד שלישי ולא על דעתה של החברה.

 • בעלות על זכויות לתוכן שאתה מפרסם.

אתה מצהיר ומתחייב כי: (1) אתה הבעלים של התוכן שפורסם על ידך בעת הרישום לשירות. (2) פרסום מצדך או שימוש בפרטי המשתמש שלך באמצעות השירות אינו מפר את זכויות הפרטיות, זכויות הפרסום, זכויות היוצרים, זכויות החוזה,     זכויות  הקניין הרוחני או כל זכות אחרת של כל אדם או ישות (3) פרסום פרטי משתמש בשירות על ידך אינו גורם להפרה של חוזה בינך לבין צד שלישי. אתה מסכים לשלם עבור כל התמלוגים, העמלות וכל כספים אחרים המגיעים לאדם כלשהו, בשל התוכן שאתה מפרסם או באמצעות השירות.

9.3 רישיונות נוספים.

חומרים מסוימים הזמינים להורדה מתוך השירות או באמצעותו עשויים להיות כפופים לתנאי רישיון נוספים או שונים. השירות מכיל תוכן ממשתמשים ומעניקי רישיונות אחרים של מטרו קו בע"מ. אלא אם צוין בתנאים אלה, אינך רשאי להעתיק, לשנות, לתרגם, לפרסם, לשדר, להפיץ, לבצע, להציג או למכור כל תוכן המופיע בשירות או באמצעותו.

10. הצעות לשיפור וייעול

אנו מעריכים ושמחים על כל רעיון או הצעה לשיפור וייעול, אך אם אתה שולח לנו רעיונות יצירתיים ככל שיהיו, אנו יכולים להשתמש בהם מבלי לפצות אותך.

 • בנוסף אנו עשויים לרשום זכויות יוצרים על הרעיון, ההמצאה, הפתרון.
 • חברתנו לא תהיה כפופה לכל חובת סודיות פרט לזו המתחייבת על פי דין, ולא תהיה אחראית לכל שימוש או גילוי של רעיונות יצירתיים כלשהם.
 • נהיה זכאים לשימוש בלתי מוגבל ברעיונות, לכל מטרה שהיא, מסחרית או אחרת, ללא תמורה לך או לכל אדם אחר.

11. הצהרת תוכן של צד שלישי, מגבלות ואסורים

 • במסגרת רישומך לשירות אתה מסכים להשתמש בו רק למטרות המיועדות. עליך להשתמש בשירות בהתאם לכללי הפרטיות, הגנת הנתונים, הקניין הרוחני וחוקים אחרים הניתנים להחלה. על פי חוקי השירות אנו אוסרים על הפעולות הבאות:
  לנסות להפריע, לפגוע, לגנוב או לפגום בהליך השירות ובאמצעיו.
 • מסגרת, הפנייה או קישור לשירות ללא רשות.
 • להשתמש בכריית נתונים, רובוטים, וירוסים או תולעים או התקנים אחרים לאיסוף נתונים בשירות או באמצעותו, לרבות כל תוכנית שעשויה לספק בקשות שרת מרובות לשנייה, או עומס יתר על המידה או לעכב את מתן השירות או את ביצועו.
 • לפרסם מידע חלקי, לא נכון או מטעה, להתחזות לאדם אחר או לייצג את השתייכותך לאדם או לישות בצורה שגויה.
 • לחשוף מידע אישי על אדם אחר, או לפרסם, לשלוח או לאחסן זכויות יוצרים של צדדים שלישיים או לפגוע בזכויות של צדדים שלישיים, להטריד, להתעלל, או לבזות אדם אחר.
 • למכור, להעביר או להקצות כל אחת מזכויותיך להשתמש בשירות, לצד שלישי ללא הסכמתנו המפורשת בכתב.
 • לפרסם קישורים מכל סוג, או תוכן, כולל הודעות זבל או הודעות כפולות או לא רצויות אחרות, למעט כפי שמוסבר במפורש בתנאים אלה.
 • להשתמש בשירות באופן בלתי חוקי או לבצע פעולה בלתי חוקית במסגרתו.
 • חל איסור מוחלט על הסעת בעלי חיים מכל סוג, למעט כלבי נחיה.
 • אין לשוחח בטלפון הסלולארי בעת הנסיעה. אנו מעוניינים לשמור על חוויית נסיעה ורמת שירות גבוהה. לפיכך יש להקפיד על שקט מרבי. אנא השתמש בתבונה בטלפון הסלולארי במהלך השירות.
 • אין להוביל ציוד כגון אופניים, קורקינט, מכשור חשמלי או ריהוט שכן אלו עשויים לחסום את מעבר הנוסעים ברכב, להוות מפגע בטיחותי או לפגום בחוויית השירות של יתר הנוסעים.

12. ההשלכות של הפרת תנאים אלה:

אם הנך נוהג באופן שאינו מקובל, או באופן החורג מכללי השירות המוסכמים, אנו שומרים לעצמנו את הזכות לתבוע בגין כל הפרה, עד למיצוי הדין ולעשות לשם כך כל שימוש במידע שנשמר בחברה מיום הצטרפותך לשירות.

אנו שומרים לעצמנו את הזכות להשעות או לסיים את חשבונך או למנוע גישה לשירות מכל סיבה שהיא, לפי שיקול דעתנו.

13. אחריותה של ספקית השירות

אנו לא אחראים לפעולות הנוסעים כאשר הם משתמשים בשירות. אנו עשויים גם לשנות את השירות בכל עת ואיננו אחראים לאופן שבו הדבר עלול להשפיע עליך.

שינויים בשירות. אנו עשויים לשנות, להשעות או להפסיק כל היבט של השירות בכל עת, כולל שעות הפעלה או זמינות של השירות או כל תכונה, ללא הודעה או חבות, הכל במסגרת רישיון הפעילות הניתן על ידי משרד התחבורה.

דיוק תוכן. המערכת הטכנולוגית עושה שימוש בנתוני תנועה בזמן אמת וכן מודל חיזוי. אנו לא מתחייבים בשום צורה על זמני ההגעה או הנסיעה שכן אינם בשליטתנו הבלעדית.

לא תוכלו לטעון על טענה באשר לאיחור או הקדמה או לתבוע בגין נזק, גם אם לאורך הנסיעה הוצגו זמני נסיעה צפויים, בין אם באמצעותנו ובין אם לאו.

הגבלת חבות ושיפוי
אתה מבין ומסכים במפורש שחברתנו לא תהיה אחראית כלפיך בגין נזקים ישירים, עקיפים, מקריים, מיוחדים, תוצאתיים או לדוגמה, לרבות, אך לא רק, נזקים בגין אובדן רווחים, מוניטין, שימוש, נתונים או הפסדים אחרים מוחשיים או בלתי מוחשיים (גם אם הובאה לידיעת לחברה אפשרות של נזקים כאמור) כתוצאה מ: (1) השימוש או חוסר היכולת או האפשרות להשתמש בשירות, לרבות עיכובים, כשל בסכומים או נזקים אחרים הקשורים למגבלות, עיכובים ובעיות אחרות הנוגעות לשימוש באינטרנט ותקשורת אלקטרונית (2) עלות הרכש של טובין חלופיים ושירותים הנובעים מכל סחורה, נתונים, מידע או שירותים המקבלים או הודעות שהתקבלו או עסקאות שנכנסו אליהם, כתוצאה מהשרות (3) גישה בלתי מורשית לנתונים שלך (4) הצהרות או התנהגות של כל משתמש או צד שלישי במסגרת השירות. קבוצת שאשא ו / או מעניקי הרישיונות שלה לא יהיו אחראים לכל נזק, או פציעה אשר עלולים להיגרם, לרבות אך לא רק, אובדן או נזק, הנובעים או הקשורים בכל דרך שהיא לשירות, לרבות אובדן או נזק כתוצאה מכל קשר או עסקה בינך לבין כל ספק שירות של צד שלישי. אין באמור בפסקה זו כדי לגרוע מאחריות מבטח בגין תאונות דרכים, אם וכאשר יתרחשו במסגרת אספקת השירות.

14. תנאים כלליים
תנאים אלה מהווים את ההסכם המלא בינך לבין קבוצת שאשא בנוגע לשימוש שלך בשירות. אי יכולתנו או קושי לממש או לאכוף כל זכות או הוראה של תנאים אלה לא יהווה ויתור על זכות או הוראה כאמור.

15. פרטי התקשרות

מטרו קו בע"מ
הנפח 11, חולון
support@shasha.co.il